Епікондиліт. Біль в ліктьовому суглобі .
Епікондиліт.  

Біль в ліктьовому суглобі .

 

Рис.1 Зображення місця болю при радіальному епікондиліті

    Часто люди жаліються на біль в ліктьовому суглобі, який може виникнути як після інтенсивного фізичного навантаження, так і при постійному перевантаженні цього суглобу з невеликим зусиллям. Сприяє  цьому і переохолодження. Цей біль різко обмежує рухливість в даному суглобі, виникає набряк і почервоніння  суглобу.

    Причин для виникнення запалень суглобів рук є багато. Це буває і наслідком травми, деколи  інфекції, іноді навіть укуси комах, а іноді спадкова схильність. Якось до мене звернулася  жінка , котра жалілася на біль  у суглобах рук. З анамнезу стало відомо, що вона постійно має тривалий контакт з холодною водою. Незалежно від причин захворювання суглобів, з початком лікування не слід баритись. Наслідки можуть бути незворотними, аж до втрати загальної працездатності та обмеженості руху.

Чим проявляється запалення ліктьового суглобу?

Насамперед це біль та обмеження рухливості в даному суглобі, набряк та почервоніння шкіри над суглобом.

 

  Рис 2 Ліктьовий суглоб при артриті

Інколи може підвищуватись температура тіла . При натисканні на тканини, які оточують даний суглоб інколи можна виявити наявність запальної рідини. Часто запалення може бути  викликано професійними навантаженнями – водії, ковалі, копачі землі та музиканти частіше  інших скаржаться на біль в ліктьовому  суглобі.  Тенісисти , борці чи ті, що займаються важкою атлетикою теж часто хворіють запальними процесами в ліктьовому суглобі. При всіх цих професіях спостерігається значне перевантаження ліктьового суглобу , що стає безпосередньою причиною виникнення запального процесу в ліктьовому  суглобі. Тому для ефективного лікування необхідна тимчасова відмова від цих видів діяльності.

     Був випадок, коли до мене звернувся пацієнт з різким болем в ліктьовому суглобі після тривалого косіння трави звичайною косою. Він практично не міг згинати руку в ліктьовому суглобі. Відмічався також виражений набряк ділянки ліктьового суглобу. Після обстеження було виявлено наявність вільної суглобової рідини запального характеру.

Часто зустрічається , що артрит ліктьового суглобу виникає при тривалому не дуже інтенсивному навантаженні. Наприклад у пакувальників. Вони  тривалий час повторюють один і той же рух, що призводить до хронічного перевантаження і може викликати як артрит так і артроз цього суглобу.

У тенісистів артрит розвивається , як правило гостро після інтенсивного тренування, або змаганнь.

Практично поряд з захворюванням ліктьового суглобу запального характеру йде таке захворювання як  епікондиліт. 

 

     Епікондиліт – це є запалення в місці прикріплення м`язевого сухожилка

  до  плечової кістки. Частіше зустрічається зовнішній епікондиліт плеча (так званий тенісний лікоть). Внутрішній епікондиліт  буває рідше. Зовнішній епікондиліт виникає переважно у осіб, які робляють часто повторювані, рухи (розгинання і повороти  передпліччя), наприклад, у масажистів, малярів, теслярів, гравців у теніс.