Ішіас
Ішіас

 

      Запалення сідничного нерва називають ішіасом.

Сідничний нерв - це найбільший нерв у нашому організмі. Важко уявити собі частину тіла, яка могла б «обійтися» без цього нерва. Сідничний нерв бере свій початок на п'яти різних рівнях спинного мозку в поперековому відділі хребта - відділі, що несе на собі основне навантаження. Далі сідничний нерв іде по сідниці, під великим сідничним м'язом, спускається вниз по нозі, розділяючись на більш дрібні нерви. Вони у свою чергу йдуть у стегно, коліно, гомілку, гомілковостопний суглоб, ступню й пальці.

 

 

 

                                   Причини ішіасу

 

Найбільш частою причиною ішіасу є остеохондроз попереково-крижового відділу хребта. Також він може бути спричинений зміщенням міжхребцевих суглобів після незручного руху, чи здавлення одного з корінців,які утворюють нерв, килою міжхребцевого диску. Нерідко ішіас виникає в молодих жінок у період вагітності. Причина його є зміщення кісток тазу, що під час виношування плоду в майбутньої матері, що може призвести до здавлювання сідничного нерва.

 

 

Рис. 1 Схематичне зображення спинного мозку тазу та сідничного нерва

 

 

Рис 2 Схема утворення сідничного нерва з нервових корінців

Рис. 3 Локалізація болю  в литковому м’язі

 

       Іноді причиною запалення сідничного нерва є синдром грушовидного м'яза. Причиною спазму грушовидного  м'яза, найчастіше, є попереково-крижовий остеохондроз. Грушовидний м'яз розміщується під великим сідничним  м'язом. Сідничний нерв проходить через нього або під ним. Біль може  бути пов'язаний з рефлекторним спазмом грушовидного м'язу.

 

                                         Лікування

 

   Лікування направлене на усунення причини виникнення даного захворювання. Необхідно вияснити на якому рівні поперекового відділу хребта виникло зміщення в міжхребцевих суглобах та за допомогою прийомів мануальної терапії його усунути. Коли

стиснення нервового корінця спричинила кила мієхребцевого диску необхідно провести комплекс заходів на зменшення впливу кили на нервовий корінець: провести мануальну тракцію, остеорефлексотерапію – метод внутрикісткового введення медпрепаратів.

 Рис.3 Застосування остеорефлексотерапії  (введення ліків в остистий відросток хребця).

 

Примінення   протизапальних препаратів безпосередньо до місця стиснення корінця, а не внутривенно, чи внутрим’язево дозволить значно покращити самопочуття пацієнта, та пришвидшить його видужання.

Пізніше можна застосовувати і  санаторно - курортне лікування.

Рис.4 Введення ліеів паравертебрально ( до затиснутого нервового корінця)

(Притмітка:  Фото та частково текст взято з вільного інтернет – ресурсу.)Создан 28 дек 2015