Остеохондроз
Остеохондроз

 

    Початковим проявом остеохондрозу є біль в ураженому відділі хребта. Біль може бути або сталим – у вигляді  люмбалгії (тривалий біль у попереково-крижовій ділянці), або носити характер прострілу - люмбаго. У подальшому, у міру прогресування патологічного процесу, спостерігається перевага болю в тому чи іншому відділі хребта.

   Характерне посилення болю при фізичних навантаженнях, тривалому нерухомому або малорухомому положенні, знаходженні в незручній позі, відчутті дискомфорту.

    Подальший розвиток остеохондрозу може призводити до вираженої деформації хребта за типом кіфозу, лордозу або сколіозу.

 

 Рис.1 Розвиток остеохондрозу.

 

   Для остеохондрозу типові численні й різноманітні неврологічні порушення, вираженість яких залежить від стадії захворювання (загострення або ремісія).

 

   При неускладненому перебігу остеохондрозу спостерігаються періоди досить тривалої ремісії, коли симптоми хвороби не виражені. Для гострої стадії характерна поява гострого болю у відповідному відділі хребта з наступною іррадіацією в руку, поперек або ногу.

Гостра стадія може тривати до декількох тижнів.

                  Лікування остеохондрозу.

    Для лікування остеохондрозу слід правильно підготувати ліжко для сну. Під матрас слід помістити товсту фанеру для усунення небажаного вигину хребта. В положенні хворого на боку слід підкласти валик під поперек , щоб хребет не прогинався. Для обмеження рухливості та уникнення небажаного зміщення в поперековому відділі хребта пацієнту слід носити іммобілізуючий корсет.

   Лікування остеохондрозу  залежить від стадії захворювання. На початку захворювання може допомогти  масаж та мануальна терапія, тракції хребта (витягування), лікувальна фізкультура та бальнеопроцедури.

    В гострій стадії пацієнту слід робити протизапальні ін’єкції в місце зміщення хребця, чи в місце болю. А також застосовувати метод остеорефлексотерапії – введення ліків в остисті відростки хребців, що дозволить значно пришвидшити одужання пацієнта. Часом    за декілька ін’єкцій вдається зняти больовий синдром.             Потім слід провести курсове лікування методом остеорефлексотерапії - через день-два, щоб покращити циркуляцію крові та доставку поживних речовин, як в самий хребець, так і в диск, що прилягає до нього. Застосовуючи методику остеорефлексотерапії, можна не тільки успішно зняти больовий синдром, але й попередити збільшення кил міжхребцевих дисків.        Після зняття гострого больового синдрому корсет рекомендується носити ще 10-15 днів. При цьому не рекомендується тривалий час перебувати у вертикальному положенні, сидіти та без нагальної потреби нагинатися.

    Пізніше  пацієнтам необхідно займатися вправами для укріплення розгинальних м’язів тулуба. Систематично, хоча б раз у рік проходити курс бальнеотерапії.

 

 

Рис.2 Корсет при порушенні постави , та при болю в хребті.