Парестезії
 Парестезії

   Парестезія - це стан, при якому людина відчуває затерпання чи поколювання в різних ділянках тіла.

     Деякі пацієнти скаржаться на тривале оніміння в різних ділянках тіла. Часто парестезії виникають у людини після незручного положення під час сну, незручного фізичного навантаження.

    Деколи причиною цього оніміння чи затерпання в певних ділянках тіла може бути і зручне положення тіла. Ви спитаєте, як таке може бути ? Відповідь в тому, що максимальна зручність під час сну спричинює довготривале перебування людини в одному положенні. Вам нічого не говорить слово ортопедичний матрац? Коли людина спить на звичайному матраці , то вона за ніч перевертається з боку на бік декілька разів , що унеможливлює тривале перебування в одній позі та порушення циркуляції крові в кінцівках чи голові. А при використанні ортопедичного матрацу людина засинає і часто прокидається в одній і тій же позі, що спричинює погане кровопостачання відповідних ділянок тіла.

     Не слід повністю відмовлятися від ортопедичних матраців, а потрібно вибирати їх, порадившись з вашим лікарем.

     Дещо про порушення циркуляції крові  в судинах шиї.

     Дехто дуже любить спати в положенні на животі. Ви  скажете і я так роблю! Що тут такого? Річ у тім, що коли людина спить в положенні на животі – голова тривалий час є повернута на бік  . При цьому виникає перерозтягнення  деяких груп шийних м`язів, що спричиняє спазм вертебральної артерії.

    Виникає таке захворювання, як вертебробазилярний синдром. Чим він небезпечний? В результаті тривалого спазму вертебральної артерії спостерігається зменшення надходження крові до мозку. Спочатку виникає різке головокружіння, яке підсилюється при повороті голови в сторону та назад. Хворий часто скаржиться на ходу моряка, який зійшов з палуби корабля на берег - він хитається , каже  почувається ніби після сп`яніння, може відчувати затерпання в потиличній ділянці але не завжди. Головокружіння може супроводжуватися шумом у вухах, навіть блювотою. Тому потрібно спати на боку з підкладеною під голову невеликою подушкою, краще - ортопедичною. Це буде сприяти зняттю подразнення цієї артерії. У хворого буде кращий сон.

     Інколи парестезія може виникати, коли людина спить з підкладеною під голову рукою. Зранку їй важко порухати не тільки пальцями, а й кистю руки. При цьому може бути стиснений променевий нерв . В народі кажуть «неврит молодят». Коли ваша дружина засинає у вас на руці, вона перетискає  променевий нерв. Зранку чоловік відчуває затерпання по ходу іннервації променевого нерва, зокрема 1-2 пальців руки та обмеження їхньої рухливості. При нетривалому затисненні парестезія проходить самостійно. Коли симптоми парестезії чи оніміння не минають швидко після сну, слід негайно звернутися до лікаря, бо можливе виникнення парезу з послідуючим порушенням функції цього нерву -  занімінням руки  та втратою рухливості.Создан 30 дек 2015