Синдром тарзального каналу
Синдром тарзального каналу

 

 

     При цьому відмічаємо стиснення нерва під внутрішньою лодижкою. Причини виникнення синдрому тарзального каналу -  травми стопи і дистальних (нижніх)  відділів гомілки, при форсованої пронації стопи, при тривалій ходьбі чи бігу, тривалого стояння, вальгусній плоскостопості (коли повздовжнє склепіння ноги зникає і внутрішня поверхня стопи опускається донизу).

                             Клінічні прояви

      Хворі жаліються  на  пекучий чи  ниючий біль в нижній поверхні стопи та пальців ноги,  відчуття повзання мурашок, поколювання, печіння, оніміння і зниження чутливості у вказаних ділянках. Ці симптоми можуть частіше виникати уночі, нерідко і при фізичному навантаженні, а також при натисканні чи постукуванні нижче внутрішньої лодижки. Нерідко біль виникає і в ділянці п’яткової кістки з внутрішньої сторони. Особливо сильний біль спостерігається при вставанні з ліжка та при навантаженні на п’яту. 

                                Лікування

     Для лікування даного захворювання застосовуємо:

1. Супінатори  (ортопедичні устілки) для профілактики і лікування повздовжньої плоскостопості.

2. Ін’єкцію медичного препарату в місце затиснення нерва.

3. Методику остеорефлексотерапії – введення препарату в кістки, оточуючі даний сегмент.

Рис.1 Місце ін’єкції при синдромі тарзального каналу.

                              Висновок

    Всякі затерпання в організмі людини слід розглядати, як наслідок затиснення відповідного нерва, чи судин, котрі постачають кров до нерва, запальними процесами в організмі, котрі теж можуть вливати на провідність по нерву, а також сильним тривалим зневодненням, що супроводжується втратою великої кількості мікроелементів, котрі впливають на нервову провідність.

     Потрібно пам`ятати що всякі затерпання чи поколювання в певних ділянках тіла, котрі не проходять самостійно на протязі короткого часу спонукають вас негайно звернутись до кваліфікованого лікаря для діагностики причин цього затерпання та ефективного лікування даного захворювання.Обновлен 18 янв 2016. Создан 30 дек 2015