Кісточки на стопах
«Кісточки» на стопах  

 

Рис.1 Вальгусна деформація першого пальця стопи 

 Так звані „ кісточки” на стопах, виникають з різних причин. Однією з перших я  б назвав зловживання, якщо так можна сказати, високими підборами . Також актуальною є  передача по спадковості даного захворювання. . Одним із факторів ризику є зловживання високими підборами.

    При цьому спостерігається викривлення великого пальця досередини стопи . На стопі під пальцями виникає натоптиш, який жінки  видаляють у косметолога, та він постійно утворюється знову. Очевидно, що це не якась зміна на шкірі , а є результатом  перевантаження суглобів стопи.

 

 Рис.2 Високі підбори – фактор ризику утворення вальгусної деформації першого пальця стопи

     

                      Лікування

 

      Щоб зарадити цій проблемі , необхідно пройти огляд кваліфікованого лікаря, який би пояснив суть даного захворювання, відкоригував би навантаження на  стопу та рекомендував  застосувати  супінатори – профілактичні  устілки для попередження поперечної плоскостопості та  профілактики ускладнень. Також лікар має  навчити комплексу  вправ для лікування та профілактики поперечної плоскостопості.

 При виникненні запального процесу «кісточки» застосовуємо унікальну методику остеорефлексотерапії - введення препарату безпосередньо в запалену кістку, що дозволяє зняти запальний процес даної ділянки та зменшити розмір самої «кісточки».

 

Рис.3 Шина на ніч для відведення великого пальця  стопи:

 

Рис.4 Супінатори для лікування та профілактики поперечної плоскостопості . Вклеюються всередину взуття .

 

Рис.5 Профілактичні самоклеючі устілки (супінатори) для попередження поперечної плоскостопості.